Pirner Alma, Konkoly Ági, Szabó Dóra és Zimány Linda a tökéletes fenékről, vagy mitől tökéletes a női segg.
A fenék meghatározó jellemzője a tökéletes nőnek. Gyakorlatilag egy potenciális zsírraktár, s mivel erre egy nőnek az utód kihordása, majd táplálása során szüksége lehet, a férfiakban elraktározódott egy kép, méghozzá a félgömb alakú fenék képe, melyet pedig a nők igyekeztek minden korban vizuálisan megtámogatni.
Egykoron abroncsos ruhákkal és alsószoknyák alá rejtett tömésekkel hangsúlyozták a feneket, manapság pedig alakformáló farmerekkel és magassarkú cipőkkel kelik fel az érdeklődést ezen régió iránt.
Utóbbiak viselése által ugyanis önkéntelenül is ringatni kezdik a nők a feneküket, ezzel vonzva magukra a férfitekinteteket.
A tökéletes nőnek továbbá egyértelműen lapos a hasa, így jelezve, hogy más hím még nem ért célba nála, s pillanatnyilag nem vár gyermeket. Ezt a területet leszámítva azonban a férfiakat egyértelműen az ívek, a hajlatok és az azok által kialakított domborulatok hozzák lázba. Így gyakorlatilag minden olyan jellemző képes vonzalom kiváltására, mely szöges ellentéte a geometrikus formák által körülhatárolt férfi testnek.
Far, a medence hátulsó felszínén két oldalt kiemelkedő duzzanat, melyeket a keresztcsont végétől a gáton levonuló mély behajlás (bevágás) választ el egymástól. A bőr a faron sima, közepesen vastag, a végbélnyílás felé vékonyabb, sok benne a faggyúmirigy.
Jól táplált egyéneknél a faron vastag a zsírpárna, de a far domborúsága nemcsak ettől, hanem az erősen fejlett farizmoktól (gluteus maximus és gluteus medius) is függ, ami az emberre jellemző egyenes járással áll összefüggésben. Embernél a fardombok az ánuszt eltakarják, állatoknál a lapos far miatt a végbélnyílás fedetlen.
Bár fiziológiai szerepük az, hogy ülés közben levegyék a terhet a lábakról, a farpofák az egyik fő erogén zónát is képezik az ember számára. Ugyanakkor – a mellek mellett – a gömbölyű női hátsók a legegyetemesebb szex szimbólumok a különféle kultúrákban.
A férfiak közül sokan még a telt kebleknél is izgatóbbnak tartják őket. Tény, hogy a főemlős őseinknél a nőstény ma is duzzadt, vörös színű ülepével jelzi a hátulról közeledő hímek számára, hogy párzásra kész. Noha az ember felegyenesedésével a női hátsó e jelzőfunkcióját a megnagyobbodott női mell vette át, a mell- és fenékhasítékot ábrázoló képekkel végzett vizsgálatok meggyőzően bizonyítják, hogy a legtöbb férfi nem tudja megkülönböztetni a kettőt… A teljes cikk itt olvasható.