Elképesztő vádak Dominique Strauss-Kahn ellen! Az ügyészség szerint a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója szombaton leteperte egy luxusszállodában a 32 éves szobalányt akinek Nafissatou Diallo a neve, előbb orálisan, majd más módon próbált vagy fajtalankodott vele.
A vádiratból és a rendőrségi szóvivő elmondásából egyre több részlet lát napvilágot arról, mi történt a 2806-os szobában. Strauss-Kahn meztelenül ugrott a szobalányra, s a hálószobába próbálta rángatni, s az ágyra akarta szorítani. Ott orális szexre akarta kényszeríteni a védekező nőt. A szobalány próbált elmenekülni, ám a férfi bezárta a lakosztály ajtaját, s újra dulakodtak. A fürdőszobában Strauss-Kahn ismét orális szexre próbálta kényszeríteni áldozatát. A vádirat szerint a nő mellét markolászta, le akarta tépni a bugyiját, s análisan is megpróbálta meg megerőszakolni. A szobalánynak azonban végül sikerült elmenekülnie.
A dokumentum ezért két rendbeli szexuális bűncselekménnyel, erőszak kísérletével, két rendbeli szexuális visszaéléssel vádolja az IMF vezérigazgatóját.
A magyar Nagy Piroska, Kahn egykori beosztottja is úgy nyilatkozott a New York Times szerint, hogy kénytelen volt elfogadni főnöke közeledését, rákényszerítette a viszonyt.
Érthetetlen, miért kockáztatná Dominique Strauss-Kahn karrierjét és a börtönt egy szobalány miatt. Pedig szexbotrányok időről időre történnek, amelyekbe a hatalmasságok néha bele is buknak. A Blikk
pszichológust kérdezett, mi hajthatta az IMF-vezért?
– A vezetők realitásérzékét torzíthatja, hogy sok pozitív visszajelzést kapnak, s azt hiszik, nem tudnak hibázni, így többet is engednek meg maguknak – mondta a Blikknek Szendi Gábor pszichológus. –
Másrészt ősidőkből magunkkal hozzuk azt az ösztönt, hogy a hatalom célja a sikeresebb szaporodás. Vagyis az úgynevezett alfahímek több nőstényt igyekeznek megszerezni. A siker és a győzelem emeli a férfihormon-, vagyis a tesztoszteronszintet is, s ezért a nagy hatalmú vezetők gyakran agresszívabbak is.
Strauss-Kahn befolyása a jelek szerint elolvadt a súlyos vádakra.
Ügyvédei egymillió dollárt (190 millió forint) ajánlottak fel, hogy védencük szabadlábon védekezzen. A bírónő elutasította a kérelmet szökés veszélye miatt. A bankár így a korábbi, napi 3000 dolláros (570 ezer forint) szállodai szobáját a Rikers Island-i börtön cellájára cserélte. Az intézményben 17 ezer rabot tartanak fogva, köztük veszélyes bűnözőket.
Ügyvédje elmondta: Strauss-Kahn 3,5 méterszer 4 méteres zárkájába az alapvető felszereléseken kívül más nincs. A bankárt éjjel-nappal figyelik, heti három látogatót fogadhat ügyvédjén kívül, és napi egy óra testmozgást engedélyeznek. Forrás: Blikk.hu