Bedrogozta gyerekeit, hogy szexelhessen a szeretőjével!

Blikk a büntetőügynek a Pesti Központi Kerületi Bíróságon megtartott nyilvános tárgyalásán tudta meg a pletykáknak is alapot adó rettenetes valóságot. A zenekar frontembere, idősebb Váradi Gyula súlyos dolgot állított a két közös csemetéjüket, és előző házasságából született három idősebb gyerekét is majdnem 10 évig nevelő volt feleségéről: Anasztázia droggal, nyugtatókkal kábította el a két saját és egy nevelt kiskorú gyerekét azért, hogy zavartalanul élhessen szexuális életet új barátjával.
A vádirat szerint az asszony 2008-ban a vele élő három kiskorúnak többször különféle kábító hatású, nyugtatót, altatót adott, marihuánás cigaretta füstjét fújta rájuk, és ínyüket kokainnal kente be. Ezért emeltek az asszony és akkori barátja ellen vádat. I. Gy., a másodrendű vádlott a tárgyalóteremben a vádakra reagálva drámaian ecsetelte, hogyan verte és terrorizálta Anasztáziát a férje, idősebb Váradi Gyula. Ruttner György, a vádlott asszony ügyvédje szerint hosszas bírósági eljárás várható.
– F. Anasztázia ellen több rendbeli folytatólagosan elkövetett kiskorú veszélyeztetése, kábítószerrel való visszaélés és okirat-hamisítás miatt emeltek vádat. Ügyfelem ártatlan, ezt a bíróságon is elmondta, viszont azt elismerte, volt férje személyi igazolványát felhasználta az egyik gyerek útlevélkérelméhez külföldre menekülésük előtt. A gyermekeket igazságügyi pszichológus hallgatta meg. A szakvélemény szerint ugyan életszerűen mesélték el, mi történt velük, de olyan kifejezéseket használtak, amely a koruknak nem megfelelő. Ez arra enged következtetni, hogy esetleg befolyásolhatta, vagy a szakértőt idézve, „betaníthatta” őket valaki – mondja Ruttner György, aki várhatóan új szakértők bevonását kéri, hiszen a vádak beigazolódása esetén többéves börtönbüntetést szabhat ki a bíróság.
A kicsik mindenképp sérülnek – Akár igaz az anyuka bűne, akár nem, a gyerekeknek nagyon nehéz ilyen indulatoktól terhes körülmények között élni – vélekedik Juhász Tibor krízisszakértő, pszichológus. – Mentálisan különösen romboló, ha az egyik szülőtől – akár korábbi tapasztalatok, hallottak, látottak alapján – megfélemlítést érezve kell a gyermeknek valamelyik mellé állnia. Ilyenkor nem várható tényszerű „vallomás”: a fantázia szüleményét is beleszövik. Egy évekkel későbbi vizsgálatnál már tényszerűen, érettebben mondhatják el a történteket.