Arra voltak kíváncsiak, mennyire számít tabunak a szex, mennyire tudatos. A kutatás adatai azt mutatják, hogy az emberek világszerte egyre nyitottabban beszélnek a szexualitással kapcsolatos témákról. Ez a nézet Dél-Amerikában a legerősebb – 85% -, amit szorosan követ Észak-Amerika és Afrika – 84-84% -, valamint az ausztrálázsiai térség – 83%. Európa és Ázsia kicsit konzervatívabban közelíti meg a témát 78, illetve 74%-kal.
Amennyiben szexről szeretnénk csevegni, akkor Kolumbiában van a legkönnyebb dolgunk, ugyanis itt az emberek 90%-a egyetért azzal, hogy a társadalom már sokkal nyitottabb e témára.
Japánban azonban nem aratnánk nagy sikert a szexuális élet boncolgatásával, ugyanis itt erre jóval kisebb a hajlandóság, és sokkal konzervatívabb szemlélet él – 49%. Mi, magyarok túlmutatunk az európai átlagon, ugyanis a hazai válaszadók 82%-a véli úgy, hogy nyíltabban beszélünk a szexről.
Tudatosság – Ha azt vesszük, hogy mennyire tudatosan éljük meg és élvezzük ki szexuális életünket, a válaszadók 74%-a nyilatkozott erről pozitívan. Ebben a kérdésben a dél-amerikaiak és afrikaiak tűnnek a leginkább magabiztosnak, 82 és 81%-kal. A tudatosság foka Európa-szerte – 74% -, Ausztrálázsiában és Ázsiában – 76% -, valamint Észak-Amerikában – 78% – ennél alacsonyabb, míg Ázsiában mindössze a válaszadók 69%-a érzi magát magabiztosnak a szexualitás terén.
A hazai válaszadók 89%-a állítja, hogy szexualitásuk teljes tudatában vannak. Mexikó is hasonló véleményen van – 86% -, a legkisebb magabiztossággal azonban a dél-koreaiak rendelkeznek, akiknél minden második ember, 48% tudja, hogyan élhet boldog és teljes szexuális életet. Őket Japán követi, mindössze 57%-kal.
Védekezés – Az ausztrálázsiai térségben a válaszadók 10%-a, az európaiak 12%-a, míg az afrikaiak 15%-a állítja, hogy minden esetben védekezik, Észak-Amerikában csupán 9%.
Magyarország esetében különösen érdekes összefüggés született e témában, ugyanis annak ellenére, hogy a válaszadók 94%-a azt állítja, hogy tudja, miképp védekezzen a nemi úton terjedő betegségek ellen, csupán 8%-uk alkalmazza is ezt a tudást minden együttlét során. A védekezés elmulasztásának fő okaként a válaszadók legnagyobb arányban – 20% – a fogamzásgátló eszköz hiányát jelölték meg.
Magyarországon a válaszadók 83%-a szintén a nemi felvilágosításban látja a megoldást arra, hogy az emberek felelősségteljesebben éljék nemi életüket. Ez a százalék alacsonyabb, mint Görögország – 90% -, Románia és Indonézia – 89-89% – esetén, de jóval magasabb Hongkongnál – 64% – vagy Szingapúrnál – 65% -, ahol az emberek a legkevésbé hisznek a felvilágosításban rejlő lehetőségekben.