Hozomra csöcsfelvarrás

Mi az az egészségügyi hitel? Hol és milyen beavatkozásokra vehető fel, s persze milyen feltételekkel? Pénzügyi szakértő segítségével ennek jártunk utána az alábbiakban.
Egészségügyi hitelt elsősorban „luxusbeavatkozásokra” vesznek föl hazánkban a páciensek, ami egyezik a nemzetközi tapasztalatokkal – tudtuk meg Bábel Ivántól, a BD Center Számviteli Kft. ügyvezetőjétől.
– A modell tulajdonképpen úgy működik, mint az autó- vagy az ingatlankölcsön esetén. Azaz a kérelmező megigényli a hitelt, amit – ha megkap – lényegében nem is lát, hiszen a pénzintézet automatikusan a szolgáltatást nyújtó cégnek (klinikának, rendelőnek) utalja az összeget. Az eljárás ennek megfelelően hasonló is. Vagyis éppen úgy végeznek jövedelemvizsgálatot, elemzik a lehetséges kockázati tényezőket – mind pénzügyi, mind egészségügyi értelemben –, s ennek alapján döntenek az igényelhető összegről, a futamidőről, illetve a kamatról. Ahogyan szinte minden hitel esetében, itt is minimum három hónapnyi, de nem ritkán egyéves folyamatos munkaviszonyt várnak el. Az igénylés elbírálását enélkül el sem kezdik. Az egészségügyi hitelek futamideje általában 12 és 60 hónap között változik. A teljes hiteldíjmutató (ismert rövidítésén a THM) 25–40 százalék között mozog. S hogy melyek ezek az imént említett luxusbeavatkozások? Nos, rendszerint nem életmentő vagy létfontosságú műtétekre veszik föl, hanem az élet minőségét javítandó operációkra, kezelésekre. A páciens például tökéletesen lát szemüveggel, ám mivel el akarja dobni az okulárét, több százezer forint díjú lézeres műtétnek veti alá magát. Jellemző ezenfölül a plasztikai sebészet minden területe – a mellnagyobbítástól a hajbeültetésen át a zsírleszívásig –, valamint a komplikáltabb, drága fogászati kezelések. Hazánkban több bank is kínál ilyen jellegű kölcsönt, de már működnek olyan magánklinikák, fogászatok, szemészetek, amelyek maguk is adnak ilyen szolgáltatáscsomagot. E cégek maguk bonyolítják le termékük egészség- és pénzügyi részét is. Forrás: Bors