Korai magömlés háttere

Napjainkban egyre több férfi küzd a korai magömlés problémájával. Mi állhat a háttérben? Lelki vagy fizikai bajok okozzák az erősebb nem nagy problémáját?
Természetesen mint minden, ez is viszonylagos. Mihez képest korai a magömlés? Van olyan partner, aki azt szereti, ha nem kell sokat „szöszmötölni” a másikkal, míg bizonyos csajok szeretik, ha a barátjuk sokáig bírja a strapát. Tény, hogy elég nehéz megfelelni a hölgyek elvárásainak, pláne, hogy mindegyik mást akar. Attól, hogy az egyik csajuknak ez volt a jó, az még nem jelenti azt, hogy a másiknak is az lesz. Orvosi értelemben a korai magömlés legdurvább formája, amikor még a hüvelybe történő behatolás előtt bekövetkezik a dolog. Sajnos tudnunk kell, hogy a korai magömlés sokszor a kezdődő merevedési zavarhoz társul. A gond okozójaként sok mindent meg lehet nevezni. Idesorolhatjuk a gyulladásokat, például prostata vagy ondóhólyag gyulladás, a beidegzési zavarokat és a pszichés okokat is. A legfontosabb, hogy minden esetben azonnal forduljunk orvoshoz. Egy ideig elérhető, hogy ne nézzünk szembe ezekkel a bajokkal, de végső megoldásként semmiképpen sem jó. Hogyan kezelhetjük mi magunk a problémát?
Ha gyulladásos tünetekkel állunk szemben, akkor értelemszerűen azt kell kezelni, és ezek elmúltával a magömlés ideje is normalizálódik.
Ha a fent említett módon kezdődő potenciazavar okozza, akkor a potenciazavart kell kezelni, s ez manapság tökéletesen megoldható.
Nehezebb a helyzet a “mindig is volt” korai magömléssel, mert ebben az esetben az idegrendszer erre van beállítva, ám ilyenkor is több lehetőség adódik.
Az egyik az ingerület csökkentése. Ez történhet óvszerrel is, mivel az csökkenti a makkot ért ingerek intenzitását, valamint történhet érzéstelenítő krémek ill. spray-ok használatával.
A közösülés előtt érzéstelenített makk nem továbbítja a fizikai ingereket, ezért a válasz (magömlés) sem érkezik meg, csak később, a hatás multával. Vannak kevés mellékhatással bíró szorongásoldó gyógyszerek is, melyeket enyhe depresszióban használnak, hangulatjavítóként. Ezeknek ismert mellékhatása a magömlés idejének kitolása. A magömlés idejének kitolására, ill. a merevedés további fenntartására igen jól beváltak a potenciazavar kezelésére használt eljárások, injekciós barlangostest kezelések ill. a közismert kék tabletta.
Nagyon fontos azonban, és ezt ne felejtsük el, hogy ne féljünk orvoshoz fordulni!

Vélemény, hozzászólás?