Tilos ránézni a meseszép hercegnőre

Párizs a második otthona Sirivannavari Nariratana (24) hercegnőnek, akinek egyelőre esze ágában sincs a családjával kapcsolatos kötelezettségekkel foglalkozni. A thai koronaherceg egyetlen lánya ugyanis hála Angliában töltött gyerekkorának, sokkal nyitottabb és sokkal modernebb gondolkodású, mint a thai hagyományőrző családja.
Miután szülei elváltak, anyjával és testvéreivel Angliában élt egy darabig, mígnem édesapja elment értük, és visszavitte őket Thaiföldre, ám már ez sem volt elég ahhoz, hogy Sirivannavari hercegnőt eltérítse kiválasztott útjáról. A fiatal lány kicsi gyerekkora óta divattervezőnek készült, éppen ezért hazájában célzottan egy képző- és iparművészeti egyetemen tanult, hogy minden alapot elsajátítson a szakmából.

Emellett komoly sportkarriert is magáénak tudhat, 2005-ben ő képviselte Thaiföldet tollaslabdában az Ázsiai Játékokon, és bár érmet nem szerzett, a hercegnő nagy elismerést szerzett a thaiok körében. Végül mégiscsak a divat mellett döntött, 2007-ben a híres divattervező Pierre Balmain oldalán debütált a divatvilágban egy olyan kollekcióval, amelyet a nagymamája emlékére készített, és amelyben keveredik a tradicionális thai népviselet a modern stílusjegyekkel. Bebizonyította, hogy valódi tehetség, óriási sikert aratott, azóta elismert tervezővé vált, minden divathéten jelentkezik egy-egy új kollekcióval.
A szépséges ázsiai hercegnő valóban nagyon sikeres és jó parti, a világ legszebb és leggazdagabb embereit különböző szempontok alapján rendszeresen rangsoroló Forbes magazin őt is beválasztotta a húsz legjobb királyi leszármazott közé.
A hercegnő nagypapája, Bhumbibol Adulyadej (83) ül a királyi trónon – immár 62 éve – Thaiföldön. Harmincötmilliárd dollárosra becsült vagyonával ő a világ leggazdagabb uralkodója, így unokája nemcsak varázslatos szépsége és rangja, de vagyona miatt is vonzó lehet a kérők számára.
Persze aki Sirivannavari hercegnőre pályázik, annak nemcsak a párizsi divatvilágban kell otthonosan mozognia, de a thaiföldi életvitelben és a sokszor nagyon érthetetlen és kemény szabályokat is be kell tartania. Az ­ázsiai országban ugyanis a királyság még valóban uralkodást jelent, nem annyira jelképes, mint az európai monarchiákban.
Aki Thaiföldön nyaral és esetleg Bangkongban szerencsével jár, belefuthat a királyi család egyik tagjába, akiket olyan személyi kultusz övez, hogy az meglepő. Sirivannavari hercegnőre például még a saját alkalmazottjai sem nézhetnek rá az országában, messziről hajbókolva kell neki mindent odaadni, miközben ha a fiatal lány Európában van, teljesen beleolvad a hétköznapi huszonévesek életébe.